380LX472M100K052
DigiKeys varenummer
338-2457-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX472M100K052
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
4700 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 70mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
5.13 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.9 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
70mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C